Bundesliga: Kolejna porażka drużyny Błaszczykowskiego

facebook.com/werderbremenEN
Werder Brema pokonał przed własną publicznością VfL Wolfsburg 3:1 (2:0) w drugim niedzielnym meczu 22. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Weserstadion prowadzenie gospodarzom już po czterech minutach gry zapewnił Ludwig Augustinsson. Szwed wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową nie dał szans golkiperowi rywali.
Pięć minut przed przerwą podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Florian Kainz. Austriak osiemnaście minut przed końcem przypieczętował także sukces miejscowych w sytuacji sam na sam. Wcześniej kontaktowe trafienie dla gości uzyskał Paul Verhaegh. Holender dobił z bliska piłkę do siatki po nieudanym rzucie karnym.
Czterokrotni mistrzowie Niemiec dzięki drugiej wygranej z rzędu umocnili się na piętnastym miejscu w tabeli. "Wilki" doznały natomiast szóstej porażki w sezonie i pozostały na trzynastej lokacie w klasyfikacji. Oba zespoły dzieli już tylko punkt.