Bundesliga: Kolejna porażka HSV

niko_stra, wikicommons
Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie Hamburger SV 3:1 (1:0) w meczu otwierającym zmagania 17. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił już po dziewięciu minutach gry strzałem z pola karnego Thorgan Hazard. Belg wykorzystał świetnie dogranie Brazylijczyka Raffaela.
Siedem minut po zmianie stron wyrównał w sytuacji sam na sam Andre Hahn, któremu z kolei przytomnie podawał w pole karne Aaron Hunt.
Szesnaście minut przed końcem pięciokrotni mistrzowie Niemiec odzyskali przewagę za sprawą sprytnego uderzenia w krótki róg z narożnika pola karnego Raffaela. Brazylijczyk po kolejnych pięciu minutach po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem kończąc z bliska zagranie od Hazarda.
"Die Fohlen" dzięki ósmej wygranej w sezonie awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z portowego miasta doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szesnastej lokacie w klasyfikacji.