Bundesliga: Kolejne zwycięstwo 1. FC Koeln

Sascha Brück, wikicommons
1. FC Koeln wygrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. Drużyna z Kolonii zwycięstwo zapewniła sobie w doliczonym czasie gry.
Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola z najbliższej odległości strzelił Frederik Sorensen. Goście odpowiedzieli w drugiej połowie. Skuteczną dobitką popisał Raffael.
Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Sędzia doliczył sześć minut i w ostatniej z nich miejscowi zdobyli zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony Simon Terodde oddał precyzyjny strzał głową i zapewnił drugie zwycięstwo w sezonie swojej drużynie.
Podopieczni Stefana Ruthenbecka zajmują ostatnie miejsce w tabeli ze zdobytymi dziewięcioma punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Hamburger SV.
Natomiast zespół prowadzony przez Dietera Heckinga plasuje się na szóstej pozycji i ma na swoim koncie 28 "oczek". Jego kolejnym rywalem będzie FC Augsburg.