Bundesliga: Kolejne zwycięstwo BVB, Piszczek z opaską kapitana

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała u siebie Hamburger SV 2:0 w sobotnim meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek.
Kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park na pierwszego gola musieli czekać do drugiej połowy. W 49. minucie Christian Pulisić wstrzelił piłkę w pole bramkowe, gdzie wślizgiem posłał ją do siatki Michy Batshuayi.
Gospodarze zwycięstwo przypieczętowali w doliczonym czasie gry. Świetna kontra i akcja Andre Schurrle, który dograł futbolówkę do Mario Goetze, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Po tej wygranej podopieczni Petera Stogera zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 37 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach.
Natomiast zespół prowadzony przez Bernda Hollerbacha jest przedostatni i ma na swoim koncie 17 "oczek". Jego kolejnym rywalem będzie Bayer 04 Leverkusen.
*****

Wyniki innych sobotnich meczów 22. kolejki Bundesligi rozegranych o godzinie 15.30: