Bundesliga: Porażka SC Freiburg w Stuttgarcie, Gikiewicz i Kapustka na ławce

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
VfB Stuttgart pokonał u siebie SC Freiburg 3:0 (2:0) w drugim niedzielnym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Mercedes-Benz-Arena spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych przyjezdnych obserwowali Rafał Gikiewicz oraz Bartosz Kapustka.
Goście z Bryzgowi już od dwunastej minuty grali w osłabieniu, bowiem za taktyczne przewinienie czerwoną kartką ukarany został Turek Caglar Soyuncu.
Pięciokrotni mistrzowie Niemiec swoją przewagę udokumentowali w końcówce pierwszej połowy. Najpierw efektownym wolejem z kilku metrów prowadzenie gospodarzom zapewnił Daniel Ginczek, a następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skutecznym uderzeniem głową popisał się Francuz Benjamin Pavard.
Osiem minut przed końcem sukces miejscowych przypieczętował jeszcze Simon Terodde, który skierował piłkę do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.
Dzięki czwartej wygranej w sezonie "Die Schwaben" awansowali na dwunaste miejsce w tabeli. Zespół z Bryzgowi doznał natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na piętnastej lokacie w klasyfikacji.