Bundesliga: Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało w Lipsku

Werner100359, wikipedia
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen przegrali na wyjeździe z RB Lipsk 1:3 (0:1) w sobotnim meczu 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Red Bull Arena pierwsza bramka padła dopiero w 41. minucie, a jej autorem był Naby Keita. Reprezentant Gwinei wykorzystał dośrodkowanie Kevina Kampla i wpakował futbolówkę do siatki.
Po zmianie stron przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównania. W 55. minucie Daniel Caligiuri zagrywał piłkę z rzutu wolnego, a uderzeniem głową w siatce umieścił ją Naldo.
Następnie na boisku rządzili już tylko gospodarze. Najpierw w 69. minucie gola strzelił Timo Werner, a trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Bruma.
Podopieczni Ralpah Hasenhuttla plasują się obecnie na drugiej pozycji w ligowej tabeli, z kolei zawodnicy Domenico Tedesco zajmują trzecią pozycję.