Bundesliga: Wygrana Schalke 04 z Hoffenheim

360b/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało przed własną publicznością z TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (2:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 23. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Veltins-Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił po jedenastu minutach gry strzałem głową Thilo Kehrer. Siedemnaście minut przed przerwą podwyższył Breel Donald Embolo. Reprezentant Szwajcarii wykorzystał fatalny błąd obrońcy rywali i skierował piłkę praktycznie do pustej bramki.
Dwanaście minut przed końcem kontaktową bramkę głową zdobył Chorwat Andrej Kramarić, ale na więcej podopiecznych Juliana Nagelsmanna nie było już stać. "Wieśniaki" doznały w ten sposób ósmej porażki w sezonie i pozostały na dziewiątej lokacie w klasyfikacji.
Zespół z Zagłębia Ruhry natomiast po dziesiątej wygranej w bieżących rozgrywkach przesunął się na piątą pozycję w tabeli.