Bundesliga: Wyjazdowa porażka RB Lipsk

YouTube
Eintracht Frankfurt pokonał przed własną publicznością RB Lipsk 2:1 (2:1) w poniedziałkowym meczu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Commerzbank-Arena pierwszą bramkę zdobył Jean-Kevin Augustin. Już w 13. minucie francuski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Konrada Laimera i uderzeniem w dolny lewy róg pokonał golkipera rywali.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 22. minucie. Wówczas David Abraham zagrał do Timothy'ego Chandlera, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
Jeszcze przed przerwą zespół z Hesji objął prowadzenie za sprawą trafienia Kevina-Prince Boatenga. Przy trafieniu Ghańczyk asystę zanotował Ante Rebic.
Podopieczni Niko Kovaca zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, z kolei zawodnicy Ralpha Hasenhuttla plasują się na piątej pozycji.