Bundesliga. Wyjazdowe zwycięstwo RB Lipsk, dwie bramki Poulsena

Wyjazdowe zwycięstwo RB Lipsk, dwie bramki Poulsena
dierotenbullen.com
VfB Stuttgart przegrał u siebie z RB Lipsk 1:3 w sobotnim meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dwa gole dla gości strzelił Yussuf Poulsen.
Przyjezdni doskonale rozpoczęli spotkanie i już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Po zagraniu piłki w pole bramkowe najprzytomniej zachował Yussuf Poulsen, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po kwadransie gry Willi Orban sfaulował w "16" Mario Gomeza. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Rzut karny, pewnym strzałem w dolny róg bramki, na gola zamienił Steven Zuber.
Druga odsłona należała do drużyny z Lipska. W 68. minucie na 2:1 trafił Marcel Sabitzer, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego w samo "okienko". Na nieco ponad kwadrans przed końcem zwycięstwo gości przypieczętował Poulsen, kompletując dublet.
Po tej porażce podopieczni Markusa Weinzierla zajmują 16. miejsce w tabeli ze zdobytymi 15 punktami. Do bezpiecznej strefy tracą trzy "oczka". W następnej kolejce zagrają w Bremie przeciwko Werderowi.
Natomiast zespół prowadzony przez Ralfa Rangnicka plasuje się na czwartej pozycji z 41 punktami na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie TSG 1899 Hoffenheim.
Mateusz Jagniaciak16 Feb 2019 · 17:31