Bundesliga: Wysoka porażka Borussii

YiAN Kourt/Shutterstock
W meczu 4. kolejki Bundesligi Borussia Moenchengladbach przegrała przed własną publicznością z Hamburgerem SV 0:3. Była to czwarta porażka podopiecznych Luciena Favre w tym sezonie.

Od pierwszej minuty mecz zdecydowanie należał do zawodników HSV. W barwach gości najlepiej spisywał się Pierre-Michel Lasogga, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Napastnik gości wykorzystał niedokładne podanie Tony'ego Jantschke w 11. minucie gry i z łatwością pokonał bramkarza "Źrebaków". Z kolei swoje drugie trafienie zanotował strzałem głową tuż przed przerwą. Po wznowieniu gry wynik pojedynku ustalił Nicolai Mueller, któremu asystował Jaroslav Drobny.

Gracze prowadzeni przez szwajcarskiego szkoleniowca bardzo słabo rozpoczęli ten sezon i ponieśli czwartą porażkę z rzędu. Z kolei zawodnicy z Hamburga wygrali drugie spotkania i aktualnie mają na swoim koncie sześć punktów.