Bundesliga: Wysokie zwycięstwo Borussii. Piszczek z asystą

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie VfB Stuttgart 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 29. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Na Signal Iduna Park gospodarze pierwszego gola strzelili w 38. minucie. Wówczas Christian Pulisic wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Piszczka i skutecznie uderzył w lewy górny róg bramki.
Po zmianie stron na boisku także dominowali gracze z Zagłębia Ruhry. Najpierw w 48. minucie Michy Batshuayi odebrał piłkę zagraną przez Nuriego Sahina i umieścił ją w pustej siatce, a następnie wynik na 3:0 ustalił w 59. minucie Maximilian Philipp.
Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach Borussii i był to jego 19. ligowy występ w tym sezonie. Marcin Kamiński z VfB cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
Zawodnicy Petera Stogera zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, natomiast piłkarze Tayfuna Korkuta plasują się na 9. pozycji.