Bundesliga. Zwycięstwo Fortuny Duesseldorf, grali Kamiński i Kownacki

Zwycięstwo Fortuny Duesseldorf, grali Kamiński i Kownacki
Marcin Kadziolka / Shutterstock
Fortuna Duesseldorf pokonała u siebie FC Nuernberg 2:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Merkur Spiel-Arena w podstawowym składzie gospodarzy wybiegli na murawę Marcin Kamiński oraz Dawid Kownacki. Napastnika reprezentacji Polski siedemnaście minut po zmianie stron zastąpił Marvin Ducksch.
Grający już od czwartej minuty w osłabieniu goście prowadzili do przerwy po efektownym uderzeniu z dystansu Eduarda Loewena. Tuż po zejściu Kownackiego do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Ewerton, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Siedem minut przed końcem Austriak Kevin Stoeger dośrodkował precyzyjnie z rzutu wolnego w pole karne i Turek Kaan Ayhan strzałem głową w krótki róg rozstrzygnął losy konfrontacji.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie beniaminek awansował na dwunaste miejsce w tabeli. Zespół z Norymbergi doznał natomiast czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamyka klasyfikację.