Burnley zatrzymało lidera! Niespodziewana strata punktów Manchesteru City

CosminIftode / shutterstock.com
Manchester City zremisował z Burnley FC 1:1 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki angielskiej ekstraklasy.
"Obywatele" objęli prowadzenie w 22. minucie spotkania. Wówczas Bernardo Silva zagrał futbolówkę do Danilo, który skutecznie uderzał z krawędzi pola karnego.
Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania w 82. minucie za sprawą Johanna Gudmundssona. Islandzki pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Matthew Lowtona i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali.
Dla podopiecznych Pepa Guardioli to trzeci remis w trwających obecnie rozgrywkach. Zespół z Etihad Stadium jest liderem Premier League i ma na koncie 69 punktów.
Zawodnicy Seana Dyche'a z kolei dziewiąty raz podzielili się punktami z rywalami i jak dotąd uzbierali 36 "oczek", co daje im siódmą lokatę.