BVB. Sędzia Der Klassikera winny kontuzji Haalanda. Napastnik uszkodził kolano po zderzeniu z arbitrem [WIDEO]

Screen z Twittera
Erling Braut Haaland nabawił się kontuzji kolana podczas wtorkowego spotkania Borussii Dormund z Bayernem Monachium. W 72. minucie Norweg został zmieniony przez Giovanniego Reynę. Okazuje się, że winny wszystkiemu był... arbiter.
Spotkanie Borussii Dortmund z Bayernem Monachium pełne było emocji. Erling Braut Haaland miał dwie dobre okazje na zdobycie gola. Już w pierwszej minucie Norweg był bliski wykorzystania błędu Manuela Neuera, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił Jerome Boateng.
W 58. minucie doszło do ogromnej kontrowersji. Boateng zablokował ręką strzał Haalanda, lecz arbiter główny nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Nie interweniował także system VAR.
Okazuje się jednak, że arbiter jeszcze bardziej podpadł kibicom Borussii. Według niemieckich mediów to właśnie przez niego Haaland dostał bowiem kontuzji.
Chwilę przed opuszczeniem boiska przez Haalanda sędzia Tobias Stieler wpadł na norweskiego napastnika, uderzając go w okolice kolana. Starcie było oczywiście dość przypadkowe, chociaż warto zauważyć, że gracz Borussii został popchnięty przez Boatenga.
Według gazety "Ruhrnachrichten" 19-latek nie zagra w najbliższym meczu Borussii z SC Paderborn (niedziela, godz. 18:00).
Norweg w barwach Borussii zagrał do tej pory w 14 spotkaniach. W tym czasie zdobył 13 goli. Dołożył też trzy asysty.
Maciej Pietrasik27 May 2020 · 20:59
Źródło: Twitter/asinfo