Były reprezentant Polski komentuje wybór Brzęczka na selekcjonera: Byłem w szoku, gdy usłyszałem o tej nominacji

"Brzęczek wprowadził profesjonalizm do zespołu"
Źródło zdjęcia: Roger Gor, wikicomons

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wybór ten skomentował Andrzej Iwan.

Na początku lipca Zbigniew Boniek ogłosił, że Adam Nawałka wraz z końcem lipca kończy pracę w polskiej kadrze. Od tego czasu media spekulowały, kto może zastąpić Nawałkę. Mówiło się o trenerze zza granicy, jak Cesare Prandelli, Giovanni Di Biasi, Slaven Bilić czy Srecko Katanec. Mówiło się również o szkoleniowcach z Polski, jak Michał Probierz czy Jacek Magiera. Ostatecznie wybór padł na Jerzego Brzęczka, co wywołało spore zaskoczenie. Nie ukrywał go były reprezentant Polski i napastnik Wisły Kraków, Andrzej Iwan.

- Brzęczek pracę z reprezentacją zaczyna w dość młodym wieku. Ostatnio jednak pokazał się z bardzo dobrej strony w Wiśle Płock. Wykonał tam kawał dobrej roboty. To jednak śmiały wybór i nie ukrywam, że byłem w szoku, gdy usłyszałem o jego nominacji. Miejmy nadzieję, że mu się powiedzie - stwierdził Andrzej Iwan cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Były napastnik Wisły Kraków wskazywał także, że zmianie może ulec styl gry reprezentacji Polski. - On ma inne spojrzenie na futbol, jego drużyny starały się grać bardziej widowiskowo. Takie założenia są bardzo przyjemne dla zawodników, bo każdy chce, żeby trener tak ich ustawiał - ocenił.

Źródło: Przegląd Sportowy
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki a poza standardową ofertą powitalną, otrzymasz punkty, które można wymienić na nagrodę.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.