Bytovia wygrała w Łodzi i awansowała na pozycję wicelidera

YouTube
Łódzki KS przegrał u siebie z Bytovią 2:3 (0:1) w sobotnim meczu ósmej kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi.
Prowadzenie dla zespołu z Kaszub uzyskał osiemnaście minut przed przerwą Juliusz Letniowski. Osiemnaście minut po zmianie stron niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Maksymilian Rozwandowicz, a niespełna dziesięć minut później wynik podwyższył Gracjan Jaroch.
Beniaminek zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary przegranej za sprawą trafień w końcówce Bartosza Widejko i Rafała Kujawy. Dwukrotni mistrzowie Polski doznali w ten sposób czwartej porażki w sezonie i spadli na jedenaste miejsce w tabeli.
Podopieczni Adriana Stawskiego natomiast dzięki czwartej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowali na pozycję wicelidera klasyfikacji. Lepszy dorobek ma jedynie prowadzący Raków Częstochowa.