Cagliari Calcio pokonało Sampdorię, grali Sebastian Walukiewicz i Karol Linetty

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Cagliari Calcio pokonało u siebie Sampdorię Genua 2:1 (1:0) w ostatnim meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Sardegna Arena całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Sebastian Walukiewicz, natomiast wśród przyjezdnych zanotował pełne spotkanie Karol Linetty.
Prowadzenie ekipie z Sardynii zapewnił po siedmiu minutach strzałem głową Alberto Cerri. Trzy minuty po zmianie stron podwyższył uderzeniem w długi róg Daniele Ragatzu.
Trzy minuty przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał Manolo Gabbiadini, ale na więcej drużynę z Ligurii nie było już stać.
Zespół z Sardynii zmierzy się w następnej rundzie z Interem Mediolan. "Nerazzurri", podobnie jak siedem innych najlepszych drużyn poprzedniego sezonu Serie A, byli rozstawieni.