Cagliari Calcio przegrało z Lazio Rzym

Cineberg/Shutterstock
Cagliari Calcio uległo u siebie Lazio Rzym 1:2 (0:1) w drugim sobotnim meczu 36. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą Luis Alberto. Hiszpan wykończył precyzyjnym płaskim strzałem koronkową wymianę podań ekipy z Wiecznego Miasta.
Osiem minut po zmianie stron podwyższył uderzeniem w długi róg Argentyńczyk Joaquin Correa. Już w doliczonym czasie gry rozmiary porażki miejscowych zmniejszył jedynie strzałem głową Leonardo Pavoletti.
"Biancocelesti" po siedemnastej wygranej w sezonie awansowali na siódme miejsce w tabeli. Zespół z Sardynii doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostał na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.