Cagliari odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie. Bartosz Bereszyński nie pomógł Sampdorii [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki Serie A Cagliari wygrało 3:1 z Sampdorią Genua. Gole dla gospodarze strzelali Joao Pedro (dwa) oraz Martin Caceres. Po stronie gości odpowiedział Morten Thorsby. 87 minut rozegrał Bartosz Bereszyński.
Otwarcie wyniku w tym spotkaniu przyszło błyskawicznie. Keita Balde w czwartej minucie dośrodkował na głowę Joao Pedro, a ten wpakował piłkę do siatki. Arbiter początkowo dopatrzył się spalonego, lecz analiza VAR pokazała, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
Niedługo później bliski wyrównania był Antonio Candreva. Piłkarzowi Sampdorii brakło jednak nieco precyzji - trafił jedynie w słupek. W kolejnych minutach goście mieli znaczącą przewagę, lecz niewiele z tego wynikało.
Seria rzutów rożnych nie przyniosła groźnych strzałów. Gdy Candreva znalazł się z kolei w dobrej sytuacji, perfekcyjnym wślizgiem piłkę spod nóg wygarnął mu Diego Godin.
W drugiej części spotkania Sampdoria starała się odrobić straty, ale to Cagliari stwarzało lepsze okazje na gola. W 66. minucie Emil Audero końcówkami palców obronił strzał Keity.
Osiem minut później było już 2:0. Martin Caceres oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się od Mortena Thorsby'ego i kompletnie zmyliła bramkarza gości.4
Norweg zrehabilitował się za pechową interwencję kilka minut później, gdy zdobył bramkę kontaktową, wykorzystując zupełny brak krycia w polu karnym. "Sampie" nie udało się jednak wyrównać, a w końcówce rywali dobił jeszcze Joao Pedro.
Ostatecznie Cagliari odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie i wydostało się chwilowo ze strefy spadkowej. W barwach Sampdorii 87 minut rozegrał Bartosz Bereszyński. Ze względu na kontuzję w kadrze gospodarzy zabrakło Sebastiana Walukiewicza.
Maciej Pietrasik17 Oct 2021 · 14:28