Cagliari wywozi trzy punkty z Florencji, Bologna przegrała z Chievo

facebook.com/ACChievoVerona1929
ACF Fiorentina uległa przed własną publicznością Cagliari Calcio 0:1 (0:1) w niedzielnym meczu 37. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Artemio Franchi zwycięskiego gola dla gości strzelił osiem minut przed przerwą Leonardo Pavoletti.
Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie zespół z Sardynii opuścił strefę spadkową i przesunął się na szesnaste miejsce w tabeli. "Viola" doznała natomiast dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na ósmej lokacie w klasyfikacji.
Dziewiątą wygraną w sezonie zanotowali piłkarze Chievo Werona. "Latające Osły" zwyciężyły w Bolonii 2:1 i awansowały na czternastą lokatę w klasyfikacji.
Na Stadio Renato Dall'Ara dopiero siedem minut przed końcem na murawie pojawił się Mariusz Stępiński, który zastąpił Roberto Inglese, autora drugiego gola dla ekipy z Miasta Romea i Julii.