Cały mecz Klicha, podział punktów w Eindhoven

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Zawodnicy PSV Eindhoven zremisowali przed własną publicznością w spotkaniu 12. kolejki holenderskiej ekstraklasy z FC Twente 1:1 (0:0). Cały mecz w zespole gości zaliczył były piłkarz Cracovii i VfL Wolfsburg, Mateusz Klich.

Pierwszego gola w starciu na stadionie Philipsa zdobył Enes Unal. 19-letni turecki napastnik na listę strzelców wpisał się w 53. minucie rywalizacji. Natomiast do wyrównania, kilka chwil później, doprowadził Hector Moreno.

PSV Eindhoven po dwunastu seriach gier plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Z kolei drużyna z Enschede na tym etapie rozgrywek zajmuje szóstą lokatę. Liderem w tym momencie jest Feyenoord Rotterdam.

W drugim meczu rozgrywanym o godzinie 19:45 NEC Nijmegen, z Wojciechem Gollą w składzie, podzieliło się punktami z FC Groningen (1:1). Były gracz Pogoni Szczecin na murawie przebywał od pierwszej do ostatniej minuty.