Cały mecz Thiago Cionka, Udinese wygrało w Palermo

MediaPictures.pl/Shutterstock
US Palermo uległo u siebie Udinese Calcio 1:3 (1:1) w jedynym czwartkowym spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Renzo Barbera całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Thiago Cionek.

Prowadzenie drużynie z Sycylii zapewnił po dziesięciu minutach gry, po świetnej indywidualnej szarży na połowie rywali, Macedończyk Ilija Nestorovski. Wyrównał dziesięć minut przed przerwą płaski strzałem z pola karnego Francuz Cyril Thereau.

Szesnaście minut przed końcem kolejny jego rodak Seko Fofana zdecydował się na kapitalne uderzenie z dystansu i piłka wpadła w samo okienko bramki miejscowych. Zaledwie pięć minut później młody pomocnik zespołu z Udine po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem skutecznie wykańczając kontratak.

"Zebry" nie dały sobie już wydrzeć drugiej z rzędu wygranej i dzięki temu awansowały na dwunaste miejsce w tabeli. "Rosanero", którzy kończyli ten mecz w osłabieniu, doznali natomiast trzeciej porażki z rzędu i spadli na przedostatnią pozycję w klasyfikacji.