Canarinhos rozczarowali! Toporna Brazylia zremisowała ze Szwajcarią [VIDEO]

A.PAES/Shutterstock
Reprezentacja Brazylii zremisowała ze Szwajcarią 1:1 w meczu grupy E podczas mistrzostw świata w Rosji.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.
Brazylijczycy do turnieju w Rosji przystąpili z wielkimi nadziejami. Pierwszym sprawdzianem dla Canarinhos był pojedynek ze Szwajcarią. W pierwszym składzie na ten mecz znalazł się Neymar, który wraca do formy po kontuzji kostki.
Pierwsza połowa spotkania nie należała do porywających. Brazylijczycy zdobyli gola w 20. minucie, gdy przepięknym uderzeniem popisał się Philippe Coutinho. Zawodnik Barcelony uderzył zza pola karnego, dokręcając piłkę tuż przy słupku.
Ekipa z Brazylii starała się kontrolować grę i zbytnio nie forsowała tempa. Wynik mógł podwyższyć w 45. minucie Thiago Silva, ale jego uderzenie minęło bramkę rywala.
Na początku drugiej części spotkania Szwajcarzy zaskoczyli pewnych siebie Brazylijczyków. Po rzucie rożnym pojedynek główkowy w polu karnym wygrał Zuber i pokonał Alissona. Piłkarze z Brazylii twierdzili, że w tej sytuacji Szwajcar w walce o piłce faulował Mirandę, jednak sędzia nie zdecydował się skorzystać z systemu VAR.
Brazylia po stracie gola podkręciła tempo, jednak przez długi czas nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia kluczowej bramki. Swoich sił próbowali Neymar i Coutinho. W 73. minucie w polu karnym przewrócił się Gabriel Jesus. Brazylijczyk domagał się podyktowania w tej sytuacji rzutu karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.
Szwajcarzy umiejętnie się bronili, a Brazylia grała dość topornie. Szansę w końcówce miał Neymar, ale napastnik uderzył prosto w bramkarza. Chwilę później kolejne dobre sytuacje zmarnowali Firmino i Miranda. Wynik do końca już nie uległ zmianie i to Szwajcarzy mogli się cieszyć z punktu wywalczonego z faworyzowanym rywalem.
Daniel Makarewicz17 Jun 2018 · 21:55