Gol Wszołka, czyste konto Boruca w Pucharze Ligi Angielskiej

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Czterech Polaków pojawiło się na boiskach w meczach 1/32 Pucharu Ligi Angielskiej. Paweł Wszołek strzelił gola dla QPR, a Artur Boruc zachował czyste konto przeciwko Milton Keynes.
Artur Boruc w meczach ligowych pełni rolę rezerwowego. Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w 1/32 finału Carabao Cup. Bournemouth pokonało u siebie Milton Keynes 3:0, a Polak może być zadowolony, bo zachował czyste konto. Kolejną szansę na występ doświadczony golkiper z pewnością otrzyma w następnej fazie rozgrywek.
Awans wywalczyła również drużyna Queens Park Rangers, wygrywając na własnym stadionie z Bristol Rovers 3:1. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Wszołek, który na listę strzelców wpisał się w 18. minucie. Dla skrzydłowego to drugi gol w tym

sezonie.
Zadowolony może być też Jan Bednarek, który rozegrał całe spotkanie w barwach Southampton FC. Jego drużyna zwyciężyła na wyjeździe z Brighton & Hove Albion FD 1:0. Polski defensor otrzymał żółtą kartkę.
Z rozgrywkami pożegnało się natomiast Leeds United, przegrywając u siebie z Preston North End FC 0:2. W zespole gospodarzy w przerwie pojawił się Mateusz Klich. Polak jednak nie odmienił losów meczu, został natomiast ukarany żółtą kartką.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych West Ham United przesiedział Łukasz Fabiański. "Młoty" wygrały na wyjeździe z AFC Wimbledon 3:1.
Po raz kolejny w tym sezonie w kadrze meczowej Hull City zabrakło Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy latem ma opuścić zespół "Tygrysów".