Cavani w końcu wyprzedził Ibrahimovicia i został najlepszym strzelcem PSG w historii! Paryżanie rozbili Montpellier

CosminIftode/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain rozbili przed własną publicznością Montpellier HSC 4:0 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes prowadzenie gospodarzom zapewnił z bliska po jedenastu minutach gry Edinson Cavani. Był to jego gol numer 157 dla drużyny z Paryża, dzięki czemu Urugwajczyk wyprzedził Zlatana Ibrahimovicia i został najlepszym strzelcem PSG w historii.
Pięć minut przed przerwą podwyższył z rzutu karnego Brazylijczyk Neymar. W 70 minucie na listę strzelców wpisał się Angel Di Maria. Argentyńczyk płaskim uderzeniem przy słupku wykończył dokładne podanie od Belga Thomasa Meuniera.
Osiem minut przed końcem po raz drugi piłkę skierował z bliska do siatki Neymar. Tym razem Brazylijczykowi w polu karnym przytomnie dogrywał Cavani.
Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie drużyna znad Sekwany umocniła się na czele tabeli.
Zespół z Langwedocji doznał natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na siódmej lokacie w klasyfikacji.