Celta Vigo wygrała mecz z rywalem w walce o utrzymanie w La Liga

Vlad1988/Shutterstock
Celta Vigo pokonała u siebie Girona FC 2:1 w pierwszym sobotnim meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Liga. To bardzo ważne zwycięstwo dla podopiecznych Francisco Escriby w kontekście walki o utrzymanie.
Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie po trafieniu Iago Aspasa. Tuż po przerwie wyrównującą bramkę zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Portu. W 69. minucie zwycięstwo Celcie zapewnił Sofiane Boufal.
Po tym triumfie drużyna z Galicji zajmuje 14. miejsce w tabeli, mając trzy punkty przewagi w tabeli nad strefą spadkową. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Espanyolem Barcelona.
Natomiast zespół z Katalonii zgromadził "oczko" mniej i plasuje się na 15. pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Real Valladolid.
Kamil Kaczmarek20 Apr 2019 · 14:58