Celtic dobrze rozpoczął sezon ligowy. Pewne zwycięstwo na początek

dean bertoncelj / shutterstock.com
Celtic FC pokonał u siebie Livingston FC 3:1 w sobotnim meczu 1. kolejki szkockiej Premiership. Wyżej na wyjeździe wygrał Heart of Midlothian FC, który został pierwszym liderem sezonu 2018/19.
Obrońcy mistrzowskiego tytułu prowadzenie objęli już w ósmej minucie. Jonny Hayes dośrodkował z lewego skrzydła, a Tom Rogić oddał skuteczny strzał głową. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze podwyższyli wynik po kontrataku. Olivier Ntcham dograł przed bramkę do Odsonne Edouarda, który tylko przyłożył nogę.
Po przerwie na 3:0 z rzutu karnego trafił Olivier Ntcham. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla gości strzelił Scott Robinson.
Podopieczni Brendana Rodgersa zagrają teraz u siebie w meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów w AEK Ateny. W lidze natomiast zmierzą się natomiast na wyjeździe z Hearts. Natomiast "Lwy" zagrają na własnym stadionie z Kilmarnock FC.
Daniel Makarewicz04 Aug 2018 · 18:15