Celtic FC zdobył Puchar Szkocji

dean bertoncelj / shutterstock.com
Zawodnicy Celtic FC pokonali Heart of Midlothian FC 2:1 (0:0) w finale Pucharu Szkocji rozegranym na Hampden Park w Glasgow.
Drużyna z Edynburgu pierwsza objęła prowadzenie w tym spotkaniu, a miało to miejsce w 53. minucie. Wówczas Ryan Edwards wykorzystał dośrodkowanie Sean'a Clare'a i uderzeniem w sam środek bramki pokonał golkipera rywali.
Niespełna dziesięć minut później sędzia William Collum podyktował dla ekipy "The Bhoys" rzut karny, a jedenastkę na gola zdołał zamienić Odsonne Edouard.
Francuski napastnik w 82. minucie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo oraz zdobycie trofeum po tym, jak po podaniu Mikaela Lustiga w sytuacji sam na sam pokonał Zdeneka Zlamala.
Dla drużyny prowadzonej obecnie przez Neila Lennona to 39. Puchar Szkocji zdobyty w historii.
Jakub Kreśliński25 May 2019 · 18:19