Celtics lepsi od Raptors. Wielki mecz Irvinga

W meczach NBA rozegranych z piątku na sobotę Boston Celtics pokonali w meczu na szczycie Toronto Raptors 123:116 po dogrywce.
Spotkanie w TD Garden było wyrównane od początku. Gospodarze tylko w drugiej kwarcie potrafili zbudować sobie większą przewagę, która wynosiła przez chwilę trzynaście punktów. Goście z Toronto szybko jednak zniwelowali straty.
W trzeciej kwarcie obie drużyny zamiennie wychodziły na prowadzenie. W końcówce meczu bliżej wygranej byli Raptors, ale gospodarze zdołali wyrównać. Dogrywka należała do Celtics, którzy wygrali spokojnie, siedmioma punktami.
W zespole z Bostonu najskuteczniejszy był Kyrie Irving, który rzucił 43 punkty i dołożył do tego jeszcze jedenaście asyst. W zespole gości natomiast najlepiej w ofensywie radził sobie Kawhi Leonard, autor 31 punktów.
Raptors mimo że przegrali trzeci mecz z rzędu wciąż prowadzą w Konferencji Wschodniej. Celtics są na trzecim miejscu.
Bardzo dobry mecz rozegrał również Anthony Davis, który poprowadził New Orleans Pelicans do wygranej z New York Knicks 129:124. Amerykanin zdobył 43 punktów i świetnie radził sobie pod tablicami, zbierając łącznie 17 piłek.