Cenna wygrana Unionu Berlin, czyste konto Rafała Gikiewicza

YouTube
Union Berlin wygrał u siebie z Hamburgerem SV 2:0 (0:0) w meczu 31. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Rafał Gikiewicz.
Oba zespoły walczą o awans do Bundesligi i bezpośrednie starcie było bardzo ważne dla losów tej rywalizacji.
Po pierwszej bezbramkowej połowie, na początku drugiej prowadzenie gospodarzom zapewnił Robert Zulj. Austriak uderzył pewnie z pola karnego. Union drugą bramkę zdobył w 84. minucie, kiedy Grischa Promel oddał silny strzał sprzed pola karnego.
W barwach stołecznej drużyny po raz 31. w tym sezonie zagrał Rafał Gikiewicz, który zachował czyste konto.
W tabeli 2. Bundesligi Union jest trzeci, a Hamburger SV czwarty. Oba zespoły mają po 53 punkty. Do drugiej pozycji, która gwarantuje awans tracą tylko punkt.
* * * * * *

Wyniki pozostałych niedzielnych meczów 31. kolejki 2. Bundesligi
Erzgebirge Aue - VFL Bochum 3:2 (2:1)

Bramki: Zulechner 7, Testroet 38, Nazarov 90+4-karny - Hinterseer 44, Ganvoula 76.
SC Paderborn - 1. FC Heidenheim 3:1 (0:0)

Bramki: Antwi-Adjej 52, 59, Proger 90+2 - Andrich 90+3.
Jakub Kreśliński28 Apr 2019 · 15:40