Cenne punkty! Polska młodzieżówka długo męczyła się z Finlandią, ale ostatecznie wygrała

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała z Finlandią 3:1 w ósmej kolejce kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy.
Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 66 minuty. Autorem był Wieteska, który po dośrodkowaniu Kapustki, pokonał bramkarza rywali strzałem głową.
Biało-czerwoni długo jednak nie cieszyli się z prowadzenia. Już minutę później mieliśmy remis. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Lappalainen.
Na prowadzenie wyszliśmy w 74 minucie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Witeska, który tym razem wpakował piłkę z bliskiej odległości przy dobitce.
W 88 minucie wynik spotkania ustalił Dawid Kownacki, wykorzystując rzut karny.
Polacy dzięki wygranej mają osiemnaście punktów na koncie i do liderującej Danii, która wygrała z Litwą, traci jeden punkt.