Cenne zwycięstwo Manchesteru United! Młodzi napastnicy bohaterami "Czerwonych Diabłów" [WIDEO]

Manchester United odniósł zwycięstwo w zaległym spotkaniu 17. kolejki Premier League. "Czerwone Diabły" pokonały Brentford 3:1.
W pierwszej połowie stroną przeważającą była ekipa beniaminka. Dobrych okazji na zdobycie bramki nie wykorzystali Mathias Jensen, Mads Sorensen i Ethan Pinnock. Kilka razy to David de Gea uratował swój zespół przed utratą gola.
Przyjezdni z Old Trafford przebudzili się po przerwie. Najpierw Cristiano Ronaldo postraszył rywali, trafiając w poprzeczkę.
W końcu w 55. minucie do siatki trafił Anthony Elanga. Wychowanek United wykorzystał świetne podanie Freda.
W 62. minucie prowadzenie podwyższył Mason Grenwood. Całą akcję zainicjował Cristiano Ronaldo, który cofnął się do rozegrania, podał na wolne pole do Bruno Fernandesa, a ten asystował Anglikowi.
Niedługo potem Ralf Rangnick zdecydował się na zaskakujący manewr taktyczny. Niemiec zdjął z boiska Ronaldo i wpuścił Harry'ego Maguire'a. Portugalczyk nie był zadowolony z faktu, iż musiał przedwcześnie opuścić murawę.
Na 3:0 trafił kolejny ze zmienników, Marcus Rashford. Angielski napastnik dostał dobre podanie od Fernandesa i z pierwszej piłki huknął pod poprzeczkę.
Na pięć minut przed końcem "The Bees" zdołali zaskoczyć defensywę United. Po sporym zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi Ivana Toneya, który strzelił gola na 1:3. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy.
Po zwycięstwie Manchester United nadal zajmuje siódme miejsce w tabeli. Brentford jest czternaste.
Adam Kłos19 Jan 2022 · 22:52