Championship: Podział punktów na Villa Park

Elliott Brown, wikipedia
Aston Villa Birmingham zremisowała u siebie z Nottingham Forest 2:2 (0:0) w jedynym niedzielnym spotkaniu 6. kolejki angielskiej Championship.

Prowadzenie dla dwukrotnych zdobywców Klubowego Pucharu Europy zdobył trzynaście minut po przerwie Grek Apostolos Vellios. Wyrównał niespełna kwadrans później Szkot Ross McCormack.

"The Villans" poszli za ciosem i zaledwie dwie minuty później rezerwowy Benińczyk Rudy Gestede po raz drugi zaskoczył golkipera gości. Trzy minuty przed końcem remis przyjezdnym uratował jednak Henri Lansbury.

Podopieczni Roberto Di Matteo po takim rozstrzygnięciu są na siedemnastym miejscu w tabeli. Ekipa z City Ground natomiast z czterema punktami więcej jest dziesiąta w klasyfikacji.