Championship: Samobójczy gol Białkowskiego

YouTube
Piłkarze Leeds United pokonali u siebie Ipswich Town 3:2 (2:1) w szlagierowym sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek angielskiej Championship.
Na Elland Road całe zawody między słupkami gości zaliczył Bartosz Białkowski. Niefortunna interwencja polskiego bramkarza w drugiej połowie przyniosła "Pawiom" trzeciego gola.
Białkowskiego wcześniej przed przerwą zaskoczyli również Niemiec Pierre-Michel Lasogga oraz Kalvin Phillips. Zespół z hrabstwa Suffolk odpowiedział trafieniami Davida McGoldricka i Joe Garnera.
Popularni "Traktorzyści" doznali w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i spadli na szóstą lokatę w tabeli.
Trzykrotni mistrzowie Anglii natomiast po szóstej wygranej w bieżących rozgrywkach zachowali pozycję lidera klasyfikacji zaplecza Premier League. Sukces "Pawi" z ławki rezerwowych obserwował Mateusz Klich.
* * * * * *

Leeds United - Ipswich Town 3:2 (2:1)

Bramki: Lasogga 13, Phillips 32, Białkowski 67-samobójcza - McGoldrick 30, Garner 71.