Championship: Wysoka wygrana Hull City, gol Grosickiego

asinfo / shutterstock.com
Hull City AFC rozbił u siebie Burton Albion FC 4:1 (1:1) w sobotnim spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek angielskiej Championship.
Na Kingston Communications Stadium od pierwszych minut w szeregach gospodarzy grał Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski sześć minut po zmianie stron strzelił gola na 2:1.
Trzykrotnie do siatki rywali celnie przymierzył również Urugwajczyk Abel Hernandez. Szesnaście minut przed końcem Grosickiego zastąpił Szwed Sebastian Larsson.
Jedynego gola dla gości zdobył jeszcze w pierwszej połowie Jackson Irvine. Australijczyk pięć minut po wpisaniu się na listę strzelców musiał opuścić murawę z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce.
"Tygrysy" po tym zwycięstwie przesunęły się na piąte miejsce w tabeli zaplecza Premier League. Na jej czele jest Cardiff City.