Chelsea była bezsilna! Genialny Messi poprowadził Barcelonę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Barcelona nie dała szans Chelsea w rewanżu, wygrywając 3:0. Podopieczni Ernesto Valverde pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Pełną relację z meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Gospodarze prowadzenie objęli już w trzeciej minucie. Po zagraniu Luisa Suareza Lionel Messi pokonał Thibauta Courtoisa z ostrego kąta, posyłając piłkę między nogami golkipera "The Blues".
W dwudziestej minucie mieliśmy 2:0 dla "Blaugrany". Goście stracili piłkę w środku pola, Messi popędził z nią w stronę bramki rywali, w kapitalny sposób wyłożył futbolówkę Dembele, który silnym strzałem z pola karnego pod poprzeczkę pokonał Courtoisa.
Zawodnicy Antonio Conte przebudzili się pod koniec pierwszej połowy. Dwukrotnie groźnie uderzał Marcos Alonso. Najpierw strzał Hiszpana odbił Ter Stegen, a potem obrońca przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę rywali.
Na początku drugiej połowy doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Alonso otrzymał piłkę w polu karnym, wypuścił ją sobie i upadł atakowany przez piłkarzy Barcelony. Arbiter nie podyktował jednak jedenastki.
W 63 minucie gospodarze dołożyli trzeciego gola. Messi otrzymał piłkę przed polem karnym, wbiegł w nie, mijając kolejnych graczy Chelsea i ponownie posłał piłkę między nogami belgijskiego golkipera.
Barcelona pewnie pokonała Chelsea i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.