Chelsea gromi, Arsenal ciągle nie przegrywa

CosminIftode / shutterstock.com
Chelsea FC pokonała Burnley FC 4:0, a Arsenal FC zremisował z Crystal Palace 2:2 w niedzielnych meczach 10. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na Turf Moor zespół "The Blues" objął prowadzenie w 22. minucie. Wówczas dośrodkowanie Rossa Barkleya wykorzystał Alvaro Morata, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron prowadzenie Chelsea FC powiększył Ross Barkley, który po zagraniu N'Golo Kante oddał mocny strzał z dystansu. Bramkę na 3:0 zdobył w 62. minucie William. Brazylijczyk zaskoczył Joe Harta pewnym strzałem z dużej odległości. Wynik starcia na 4:0 ustalił natomiast już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Ruben Loftus-Cheek.
W innym starciu tej serii gier "Kanonierzy" podzielili się punktami z Crystal Palace. Sędzia Martin Atkinson dwa razy podyktował rzut karny dla "Orłów", a piłkę ustawioną na jedenastym metrze dwukrotnie skutecznie uderzał Luka Milivojevic.
Bramki dla zespołu Unaia Emery'ego zdobyli z kolei odpowiednio Granit Xhaka w 51. minucie, który trafił do siatki przeciwników bezpośrednio z rzutu wolnego oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Reprezentant Gabonu w 56. minucie płaskim uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.
Podopieczni Maurizio Sarriego dzięki wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli Premier League i mają na koncie 24 punkty. Drużyna z Emirates Stadium z dorobkiem 22 "oczek" plasuje się na czwartej pozycji.
Kamil Kaczmarek28 Oct 2018 · 16:29