Chelsea klubowym mistrzem świata! "The Blues" pokonali Palmeiras [WIDEO]

Chelsea wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata. W finałowym meczu "The Blues" po dogrywce pokonali 2:1 Palmeiras.
Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddał Mason Mount. Anglik minimalnie chybił z rzutu wolnego. W 30. minucie ofensywny pomocnik musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Thomas Tuchel wpuścił Christiana Pulisica.
W pierwszej połowie "The Blues" mieli znacznie wyższe posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na liczbę stworzonych szans.
W 55. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Do siatki trafił Romelu Lukaku, który wykorzystał centrę z lewego skrzydła i głową skierował piłkę do bramki. Było to już drugie trafienie Belga w tegorocznej edycji KMŚ.
Palmeiras wyrównało po dziesięciu minutach. Rzut karny na bramkę zamienił Raphael Veiga. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.
W pierwszej połowie dogrywki Pulisic miał szansę na strzelenie gola. Amerykanin uderzył jednak w poprzeczkę. Dopiero w 117. minucie Chelsea zdobyła drugą bramkę. Rzut karny na gola zamienił Kai Havertz. Brazylijczycy już nie zdołali odpowiedzieć na to trafienie.
Po raz pierwszy w historii Chelsea wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata. W 2012 roku londyńczycy w finałowym meczu przegrali 0:1 z Corinthians.
Adam Kłos12 Feb 2022 · 20:09