Chelsea nadal liderem Premier League! Kapitalne gole "The Blues" na stadionie beniaminka [WIDEO]

Russell Hart / PressFocus
Chelsea pokonała na wyjeździe Watford 2:1 w wieczornym meczu Premier League. Podopieczni Thomasa Tuchela utrzymali pozycję lidera ligowej tabeli.
Spotkanie na Vicarage Road rozpoczęło się od dramatycznego wydarzenia. Na trybunach ataku serca miał doznać jeden z kibiców. Mecz przerwano, o czym więcej napisaliśmy TUTAJ.
Po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli goście, którzy "rozklepali" defensywę rywali. Asystę zaliczył Kai Havertz. Na listę strzelców wpisał się Mason Mount.
Chelsea nie zdołała jednak dowieźć skromnej przewagi do przerwy. W 43. minucie piłkę stracił w środkowej strefie boiska Ruben Loftus-Cheek, po czym Moussa Sissoko zagrał do Emmanuela Dennisa. Nigeryjczyk skorzystał następnie z rykoszetu od nogi Antonio Ruedigera i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.
Dla napastnika Watfordu było to już szóste trafienie w tym sezonie.
Na zwycięską bramkę tych zawodów trzeba było poczekać aż do 72. minuty. Kapitalną akcję "The Blues" wykończył, po podaniu Mounta, rezerwowy Hakim Ziyech.
Skromna, acz niezwykle cenna i zarazem już szósta w tym sezonie Premier League wyjazdowa wygrana pozwoliła Chelsea utrzymać prowadzenie w tabeli, ze skromną przewagą nad goniącą ją Manchesterem City (jeden punkt) i Liverpoolem (dwa "oczka").
W najbliższą sobotę ekipa Tuchela znowu zagra na stadionie przeciwnika. Tym razem jej rywalem będzie West Ham.
Tymczasem Watford znajduje się na ostatnim, bezpiecznym miejscu w ligowej klasyfikacji. W nadchodzący weekend drużyna byłego szkoleniowca Chelsea, Claudio Ranieriego, zmierzy się przed własną publicznością z Manchesterem City.
Wojciech_Falenta 01 Dec 2021 · 22:56