Chelsea rozbiła na wyjeździe beniaminka Premier League

charnsitr / shutterstock.com
Piłkarze Chelsea FC pokonali na wyjeździe Brighton & Hove Albion FC 4:0 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Goście spotkania pierwszego gola na Falmer Stadium strzelili już w 3. minucie. Wówczas Eden Hazard przyjął piłkę zagraną w pole karne i uderzał w sam środek bramki.
Zawodnicy "The Blues" trzy minuty później podwyższyli prowadzenie na 2:0, a autorem tej bramki był Willian. Brazylijczyk wykorzystał dośrodkowanie wykonane przez Michy'ego Batshuayi'ego i oddał strzał z krawędzi pola karnego.
W 77. minucie Eden Hazard popisał się skutecznym strzałem z bliskiej odległości, a wynik spotkania na 4:0 w 89. minucie ustalił Victor Moses, który uderzeniem w prawy dolny róg bramki pokonał golkipera rywali.
Podopieczni Antonio Conte zanotowali piętnaste zwycięstwo w trwających rozgrywkach i obecnie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy ekipy "The Seagulls" plasują się na 16. pozycji.