Chelsea rozbiła West Bromwich Albion, Krychowiak zmieniony po przerwie

Shutterstock
Piłkarze West Bromwich Albion ulegli u siebie Chelsea 0:4 (0:3) w sobotnim meczu dwunastej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na The Hawthorns w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Grzegorz Krychowiak. Pomocnika reprezentacji Polski na początku drugiej połowy zastąpił Argentyńczyk Claudio Yacob.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po siedemnastu minutach gry Alvaro Morata. Hiszpan dobił z bliska piłkę do siatki po uderzeniu Edena Hazarda. Belg sześć minut później wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym odegraniu piętą wychowanka Realu Madryt.
Po kolejnym kwadransie gry podwyższył Hiszpan Marcos Alonso, a siedemnaście minut po zmianie stron swoją drugą bramkę w tych zawodach zaliczył Hazard. Przy obu tych trafieniach kapitalnie asystował Katalończyk Cesc Fabregas.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu "The Blues" awansowali na drugą pozycję w tabeli. Zespół z Birmingham doznał natomiast czwartej kolejnej porażki i spadł na siedemnastą lokatę w klasyfikacji.
Powodów do radości nie miał również Łukasz Fabiański. Golkiper reprezentacji Polski w Burnley jeszcze przed przerwą wpuścił dwa gole i Swansea City uległa 0:2 na wyjeździe popularnym "The Clarets", którzy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół z Walii natomiast po czwartej z rzędu przegranej pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli. Słabszy dorobek ma jedynie zamykające stawkę Crystal Palace.