Chelsea uniknęła kompromitacji! "The Blues" w dogrywce pokonali ekipę z League One [WIDEO]

Chelsea awansowała do 1/8 finału FA Cup. Londyńczycy po dogrywce wygrali 2:1 z Plymouth Argyle.
Wynik spotkania nieoczekiwanie otworzyli goście z League One. Macaulay Gillesphey wykorzystał centrę z rzutu wolnego i głową pokonał Kepę.
Chelsea ruszyła do odrabiania strat. Strzały Calluma Hudsona-Odoia i Mateo Kovacicia lądowały jednak na poprzeczce i słupku.
W końcówce pierwszej połowy do remisu doprowadził Cesar Azpilicueta. Hiszpan oddał efektowny strzał piętą.
W drugiej połowie Chelsea przeważała, szukając drugiej bramki. Jedną z dobrych okazji zmarnował Romelu Lukaku. W 74. minucie bramkarz Plymouth świetnie obronił strzał Masona Mounta. Ostatecznie Plymouth utrzymało wynik 1:1, który sprawił, że na Stamford Bridge doszło do dogrywki.
W 106. minucie Marcos Alonso wyprowadził "The Blues" na prowadzenie. Hiszpan wykorzystał dobre zagranie ze skrzydła Kaia Havertza.
Wydawało się, że nic złego w tym spotkaniu już nie może przydarzyć się podopiecznym Thomasa Tuchela. Jednak w 115. minucie Malang Sarr zanotował fatalną stratę przy wyprowadzeniu piłki. Stoper próbował naprawić swój błąd, ale sfaulował rywala i sprokurował rzut karny. Londyńczyków uratował Kepa, który obronił strzał Ryana Hardie'ego.
Ostatecznie Chelsea wygrała 2:1 i awansowała do 1/8 finału FA Cup.
Adam Kłos05 Feb 2022 · 16:00