Chelsea wygrywa. Dwie czerwone kartki dla Arsenalu i duże kontrowersje

Pal2iyawit/Shutterstock
W pierwszym sobotnim spotkaniu 6. kolejki angielskiej Premier League Chelsea pokonała 2:0 Arsenal.

Kanonierzy od 79. minuty grali w dziewiątkę, bowiem najpierw czerwoną kartką ukarany został Gabriel Paulista, zaś później drugą żółtą kartkę obejrzał Santi Cazorla.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Jose Mourinho, ale nie udało im się strzelić żadnej bramki. Kanonierzy natomiast wywalczyli dwa rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Nie zdołał ich jednak zamienić na gole.

Sporo działo się jednak na murawie. Po jednym z dośrodkowań Diego Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielnego, a następnie po gwizdku przewrócił go. W obronie Francuza stanął Gabriel Paulista. Sędzia żółtymi kartkami ukarał Paulistę i Diego Costę. To jednak nie koniec zamieszania, bowiem obaj panowie mieli sobie sporo do powiedzenia. Ostatecznie arbiter podjął kontrowersyjną decyzję i ukarał czerwienią Paulistę.

W 53. minucie po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa z rzutu wolnego niepilnowany Kurt Zouma z kilku metrów wpakował piłkę do siatki po strzale głową. Wynik ustalił Eden Hazard, który uderzył z krawędzi pola karnego i jego strzał po rykoszecie wpadł do bramki Kanonierów