Chelsea wymęczyła zwycięstwo z Newcastle

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Chelsea Londyn wygrała u siebie z Newcastle United 2:1 w ostatnim sobotnim meczu 22. kolejki angielskiej Premier League. Wszystkie trzy zdobyte bramki na Stamford Bridge były wyjątkowej urody.
Drużyna z zachodniej części stolicy Anglii bardzo szybko objęła prowadzenie. W 19. minucie, świetnie za linię obrony piłkę zagrał z własnej połowi David Luiz. Pedro Rodriguez doskonale "skleił" futbolówkę i przelobował bramkarza rywali.
Szybko stracona bramka nie podłamała piłkarzy "Srok". Goście toczyli wyrównaną walkę na Stamford Bridge i przed przerwą zasłużenie doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Matt Ritchie, a Ciaran Clark fantastycznym strzałem głową pokonał golkipera Chelsea.
Podopieczni Maurizio Sarriego od 57. minuty ponownie byli na prowadzeniu. Willian kapitalnie przymierzył w kierunku dalszego słupka, oddając strzał prawą nogą z okolic linii bocznej pola karnego. Martin Dubravka był przy tym uderzeniu bez szans.
"The Blues" zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 47 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe w derbach stolicy z Arsenalem.
Natomiast "Sroki" mają 18 "oczek" i plasują się na 18. pozycji. Kolejnym rywalem ekipy z St. James' Park będzie Cardiff City.
Kamil Kaczmarek12 Jan 2019 · 20:40