Chelsea wyrwała zwycięstwo z Southampton. Timo Werner bohaterem "The Blues" [WIDEO]

Chelsea miała problemy w starciu z Southampton. "The Blues" udało się jednak wygrać 3:1.
Gospodarze od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. Już w 4. minucie Timo Werner urwał się obrońcom, ale jego uderzenie wybronił Alex McCarthy.
Wynik spotkania otworzył Trevoh Chalobah. W 9. minucie środkowy obrońca zamknął akcję z rzutu rożnego i strzałem głową skierował piłkę do bramki.
W 36. minucie Romelu Lukaku trafił do siatki. Sędziowie słusznie wychwycili jednak pozycję spaloną Belga i gol ten nie został uznany.
Jeszcze przed przerwą kolejna bramka Chelsea nie została zaliczona. Timo Werner wykorzystał centrę Calluma Hudsona-Odoia, ale arbiter dopatrzył się faulu w ofensywie Cesara Azpilicuety.
W drugiej połowie "Święci" doprowadzili do remisu. Rzut karny na bramkę zamienił James Ward-Prowse.
Zdobywca bramki nie dokończył tego spotkania. W 76. minucie Ward-Prowse brutalnie zaatakował Jorginho i wyleciał z boiska, dostając czerwoną kartkę.
Chelsea wykorzystała grę w przewadze. Timo Werner po raz drugi znalazł drogę do bramki. Tym razem jego trafienie zostało uznane.
Wynik meczu ustalił Ben Chilwell, który wykończył niecodzienną akcję Chelsea. Wcześniej dwóch zawodników "The Blues" trafiło w słupek.
Zwycięstwo pozwoliło londyńczykom przesunąć się na pozycję lidera Premier League. Aktualna przewaga nad drugim Liverpoolem wynosi dwa punkty. Jutro "The Reds" zmierzą się z Manchesterem City.
Adam Kłos02 Oct 2021 · 17:54