Chorwaci awansowali do fazy pucharowej! Modrić i Perisić ponieśli drużynę [WIDEO]

Chorwacja awansowała do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Luka Modrić i spółka pokonali Szkotów 3:1.
TUTAJ przeczytasz multirelację ze spotkań grupy D.
Wynik spotkania otworzył Nikola Vlasić, który wykorzystał błędy w defensywie Szkotów. Asystę drugiego stopnia zanotował Josip Juranović.
Czesi prowadzili grę, ale dali się zaskoczyć pod koniec pierwszej połowy. Akcja zaczęła się od wrzutki Andrew Robertsona, która została przecięta przez chorwackich obrońców. Piłka trafiła jednak pod nogi Calluma McGregora, który oddał celny strzał i doprowadził do remisu.
Tuż po przerwie Chorwaci mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale Josko Gvardiol przegrał pojedynek z Davidem Marshallem.
W końcu do głosu doszedł niekwestionowany lider Chorwatów. Luka Modrić pięknym strzałem doprowadził do wyniku 2:1.
Później pomocnik Realu Madryt wcielił się w rolę asystenta. 35-latek podaniem z rzutu rożnego obsłużył Ivana Perisicia, a ten uderzeniem głową ustalił wynik spotkania.
Chorwacja wygrała 3:1 i awansowała dalej, zajmując drugie miejsce w grupie. To oznacza, że zmierzą się z reprezentacją, która zajmie drugą lokatę w grupie E.
Adam Kłos22 Jun 2021 · 22:52