Chorwacja w półfinale! Rosja walczyła, ale uległa po rzutach karnych! [VIDEO]

Ivica Drusany/Shutterstock
Reprezentacja Chorwacji pokonała po rzutach karnych Rosję (4:3) w ćwierćfinale MŚ. Po 120 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz tutaj.
Chorwaci od samego początku przejęli inicjatywę i starali się zdobyć pierwszą bramkę, jednak brakowało im wykończenia w polu karnym rywali. Rosjanie za to imponowali wybieganiem i walecznością w defensywie, jednocześnie mocno ograniczali swoje poczynania w ataku.
Niespodziewanie to gospodarze turnieju jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 31. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Czeryszew.
Chorwaci odpowiedzieli 8 minut później. Mandzukić ruszył nieatakowany lewą flanką i dograł do Kramaricia, który wykorzystał złe ustawienie obrony i głową pokonał Akinfiejewa.
W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga Chorwatów. W 60 . minucie wydawało się, że Perisić wpisze się na listę strzelców, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Choć i jedni, i drudzy mieli jeszcze swoje okazje, to wynik nie uległ zmianie i byliśmy świadkami dogrywki.
W niej Chorwaci w końcu dopięli swego. W 101. minucie Vida wygrał pojedynek główkowy po rzucie rożnym, piłka po drodze odbiła się od Corluki i wpadła do siatki tuż przy słupku.
W ostatnich minutach Rosjanie przycisnęli rywali i w 115. minucie udało im się wyrównać za sprawą Fernandesa. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową pokonał chorwackiego golkipera.
O tym, kto zagra w półfinale MŚ, zadecydowały rzuty karne. W serii jedenastek lepsi okazali się Chorwaci (u Chorwatów nie trafił Kovacić, ze strony Rosjan spudłowali Smołow i Fernandes) i to oni zagrają w półfinale MŚ z Anglią.
Daniel Makarewicz07 Jul 2018 · 22:50