Christian Pulisic trafił do szpitala. Doznał kontuzji strzelając kluczowego gola dla USA

TimGroothuis / press focus
Christian Pulisic doznał kontuzji przy okazji strzelenia zwycięskiego gola dla reprezentacji USA z Iranem (1:0). Piłkarz Chelsea trafił na badania do szpitala.
W 38. minucie Pulisic z impetem ruszył na piłkę zagraną przez Sergino Desta. Wbił piłkę do siatki, ale jednocześnie zderzył się z Alirezą Beiranvandem. Ze swojego gola nie był w stanie się cieszyć. Zwijał się z bólu w bramce.
Pulisiciem natychmiast zajęli się amerykańscy lekarze. Po dłuższym czasie 24-latek wrócił do gry, ale na boisku pozostał tylko do przerwy. Później zmienił go Brenden Aaronson.
"ESPN" poinformowało, że Pulisic doznał urazu brzucha. Został nawet przewieziony do szpitala, w którym ma przejść dokładne badania. W ekipie USA mają nadzieję, że będzie mógł zagrać w sobotnim meczu z Holandią.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że rzucił tam swoje ciało. To była chwila zapierająca dech w piersiach, ale najważniejsze, że gramy dalej na mundialu - komentował Weston McKennie.
Pulisic nie był jedynym piłkarzem USA, który mecz z Iranem zakończył z kontuzją. Ucierpiał też Josh Sargent, któremu niepokojąco wygięła się prawa stopa. Z boiska zszedł jednak o własnych siłach.
Marcin Karbowski29 Nov 2022 · 22:55