Legia oficjalnie mistrzem! Komisja Ligi zadecydowała. Walkower w Poznaniu [VIDEO] [AKTUALIZACJA]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Ostatni kolejka Ekstraklasy już za nami! Mecz Lecha z Legią został przerwany przez chuliganów przy stanie 0:2 dla gości. Komisja Ligi zweryfikowała wynik spotkania jako walkower 0:3 dla Legii. Drużyna z Warszawy zatem oficjalnie została mistrzem Polski w sezonie 2017/2018
Pełną relację z ostatniej kolejki Grupy Mistrzowskiej Ekstraklasy możecie przeczytać TUTAJ.
Legia musiała zdobyć w Poznaniu jeden punkt, żeby zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Piłkarze z Warszawy do stolicy Wielkopolski nie przyjechali się jednak bronić. Już w 9. minucie Antolić wykorzystał podanie od Radovicia i wpisał się na listę strzelców.
Gospodarze starali się przeważać, jednak w żaden sposób nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe w pierwszej połowie. W 66. minucie Lech mógł wyrównać, ale Gytkjaer zmarnował sytuację sam na sam z Malarzem. Legia za to odpowiedział błyskawicznie. Kontrę gości wyprowadził Szymański, który dograł do Kucharczyka, a ten bez problemu zdobył gola.
W 77. minucie mecz został przerwany, gdy kibice Lecha rzucili race na boisko. Chwilę później na boisku pojawili się chuligani, a piłkarze obu drużyn szybko zbiegli do szatni. Sędzia zadecydował, że mecz w Poznaniu nie zostanie dokończony.  To spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower dla Legii, zatem drużyna z Warszawy może świętować mistrzowski tytuł. Oficjalnie Legia nie ma jeszcze mistrzowskiego tytułu, ale stanie się to, gdy Komisja Ligi zweryfikuje wynik spotkania w Poznaniu.
[AKTUALIZACJA 21:30]

Komisja Ligi podjęła decyzję o tym, że mecz Legii z Lechem został zweryfikowany jako walkower na korzyść drużyny z Warszawy. Oznacza to, że piłkarze Deana Klafuricia oficjalnie zostali mistrzami Polski sezonu 2017/2018. Działacze Lecha podjęli decyzję, że nie będą składali odwołania od tej decyzji.
Przed ostatnią kolejką w Białymstoku marzono o mistrzostwie, licząc na potknięcie Legii w Poznaniu. Ekipa z Białegostoku w rywalizacji z Wisłą Płock pokazała niezłą piłkę, ale i tak nie dało jej to upragnionego tytułu. Piłkarze gospodarze od pierwszego gwizdka dążyli do zdobycia bramki, ale to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, gdy w 35. minucie meczu Kante pokonał Kelemena. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1, bo w 44. minucie Runje skierował piłkę głową do bramki rywali.
Tuż po pierwszej kolejne trafienie zaliczył Kante, ale sędzia skorzystał z VAR i w kontrowersyjnych okolicznościach nie uznał bramki. Bramkę na wagę trzech punktów dla Jagi zdobył w 65. minucie Sheridan.
Jagiellonia zakończyła rozgrywki na drugim miejscu z dorobkiem 67 punktów na koncie.
Górnik Zabrze zagra w europejskich pucharach! Podopieczni Marcina Brosza po niezłym meczu wygrali na własnym boisku z Wisłą Kraków 2:0 i zajęli czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Mecz mocnym akcentem mogli rozpocząć goście, ale Balleste nie wykorzystał znakomitej sytuacji po błędzie Bochniewicza. Gospodarze swoich szans szukali przy stałych fragmentach gry i to się opłaciło. Wynik spotkania otworzył Matuszek, który wykorzystał świetne podanie z rzutu wolnego Kurzawy.
Piłkarze "Białej Gwiazdy" byli blisko wyrównania w drugiej części spotkania. Carlitos fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka trafił w słupek. Po chwili Górnik zdobył za to drugą bramkę. Angulo pokonał bramkarza Wisły, notując 23. trafienie w sezonie.
W meczu o siódme miejsce w tabeli Zagłębie Lubin okazało się lepsze w wyjazdowym meczu z Koroną Kielce. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, jednak Zagłębie szybko przejęło inicjatywę i udokumentowało to golem strzelonym w 9. minucie przez Tuszyńskiego. Od tego momentu drużyna gości poczuła się pewnie i w 69. minucie Tuszyński zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.