Chwile grozy we Włoszech. Bramkarz trafiony petardą rzuconą z trybun [WIDEO]

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w trakcie meczu Vicenzy z Lecce w Serie B. Bramkarz gospodarzy został trafiony petardą.
To był mecz pod wysokim napięciem. Vicenza broni się przed spadkiem z ligi. Lecce ma szansę na promocję do Serie A.
Mecz układał się dobrze dla gości. Lecce objęło prowadzenie w 69. minucie po golu Gabriela Strefezzy. Swojej drużynie zaszkodzili kibice, którzy chwilę później wrzucili na boisko petardę. Dostał nią bramkarz Vicenzy Nikita Contini. Ucierpiał też jeden z chłopców do podawania piłki.
Mecz został przerwany na czternaście minut. Contini nie był w stanie kontynuować gry. Przewieziono go do szpitala, gdzie przeprowadzono rutynowe badania. Na szczęście Włoch nie ucierpiał i wrócił do domu. Zalecono mu jednak odpoczynek.
Mecz zakończył się zwycięstwem Vicenzy 2:1. Ewentualna kara dla Lecce nie będzie zatem miała wpływu na rozstrzygnięcie, które zapadło na boisku.
Marcin Karbowski01 May 2022 · 11:58
Źródło: twitter, tvpsport.pl